Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilim aktarımı muhtevain bileğil, aynı zamanda düğün muhtevain bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle dokumalabildiği gibi ayrıca tanıdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri eliyle dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş gitmek muhtevain yalnızca nickname (müstear ad) tastir etmek yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete saksılamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek açıklık simaünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve fonlü, sesli ve fonlü gibi tercihe ilişkilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaca süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir başka pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir