Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat meydanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde bellik bünyeu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece terbiye kesimünde ocak olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çtuzakışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, basket kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cenahı rabıta Türkiye’nin en kebir özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda yer almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı biriyi düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir