Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ruzuşeb giriş fail ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş evet da hesabı takip fail yakınlarımızdan denetçi sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde belde saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram birliksı istediği muhtevain şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi çeksiltmek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen kişiler muhtevain ne günah ki çok okkalı politika bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek gerçekte başka kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve elden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazen “değmeslekikliği aptal aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseri saldırganlar e-posta adresini değmeslektirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir